Оксфордський словник: #StandWithUkraine у рейтингу найпопулярніших онлайн запитів

Хештег #IStandWith увійшов до трійки найбільш вживаних у мовному онлайн просторі світу упродовж 2022 року, – свідчать підсумки Оксфордської мовної програми та Оксфордського словника.

Однією з найпопулярніших варіацій хештегу став вислів #IStandWithUkraine та #StandWithUkraine – пише Голос Америки.

Фраза англійською «I stand with» у контексті підтримки чи прийняття особи або явища сягає 14 століття – пише сайт словника. Сам хештег #IStandWith виник у першому десятилітті 21 століття – перші приклади було зафіксовано ще у 2009 році. Вислів використовується в соціальних мережах для вираження солідарності з певною справою, групою чи людиною.

За інформацією мовників із Оксфорда, «#IStandWith» було визначено як спосіб для людей висловити свою думку та узгодити свою позицію щодо конкретних подій. Це те, як люди демонструють активність в Інтернеті та висловлюються за те, у що вірять.

Дані соціальних мереж і оксфордських дослідників демонструють, що «#IStandWith» і його варіанти стали значно більш часто вживаними та помітними після березня 2022 року, що пов’язано із російським вторгненням в Україну, –  пише офіційний сайт проекту Oxford Languages.

«Цього року часто використовуються #IStandWithUkraine і #StandWithUkraine. У цей неспокійний для багатьох рік «#IStandWith» використовувався, щоб продемонструвати підтримку низці причин, і дані свідчать про різке зростання кількості пошукових запитів в Інтернеті у 2022 році порівняно з 2021 роком», – кажуть в Оксфорді.

 Довідково

Oxford Languages – проект Оксфордського університету корінням з середини 19 століття, коли Лондонське філологічне товариство запропонувало повністю переглянути англійську мову. Від всесвітньо відомого Oxford Advanced Learner’s Dictionary до глобальної мовної програми проект публікує контент у друкованому, оцифрованому, онлайн форматах. За інноваційними методологіями і технологіями проект аналізує розвиток мови в режимі реального часу.

 

За матеріалами – Голос Америки

Коментарі закриті.