ФПУ – членська організація Європейської конфедерації профспілок

Наприкінці жовтня 2022 року Федерація професійних спілок України офіційно стала повноправним членом Європейської Конфедерації Профспілок.

До складу ЄКП (ETUC) ФПУ прийнято разом з Конфедерацією вільних профспілок України (КВПУ) та Національною конфедерацією профспілок Молдови (CNSM).

«Ми пишаємося вітанням у своїй родині Федерації профспілок України», – сказав генеральний секретар ЄКП (ETUC) Лука Вісентіні, – «майбутнє України та Молдови в Європейському Союзі, а профспілки України та Молдови потребують підтримки та солідарності ETUC для захисту прав працівників у ці складні і небезпечні часи».

Голова ФПУ Григорій Осовий коментуючи подію, зокрема зазначив, що заявку про вступ в ЄКП було подано ще у 2016 році. «Через те, що Україну не приймали до ЄС, відкладався і наш вступ до ЄКП, хоча європейські партнери де-факто вже взяли ФПУ до своєї родини: запрошували нас на міжнародні профспілкові заходи, приїздили в Україну та підтримували нас. На VII з’їзді ФПУ було ухвалено Стратегію діяльності «Європейський вибір». А у грудні 2022 року на правах повноправного члена представники ФПУ візьмуть участь у засіданні Виконкому ЄКП», – сказав Григорій Осовий.

«Профспілки України тепер члени великої Європейської профспілкової родини. Разом та за підтримки європейських профспілок будемо наближати Україну до повноправного членства у ЄС», – підсумував Голова ФПУ!

За матеріалами – ФПУ

Коментарі закриті.