Волинські враження: бердичівські освітяни- профспілчани у колі друзів

Зустрічі з давніми добрими друзями завжди дарують тепло та радість спілкування. І чергова поїздка бердичівських освітян-профспілчан на Волинь принесла масу позитивних емоцій та яскравих вражень, поєднавши цікаве навчання і приємний відпочинок.

 Згадується червень 2017-го року, коли профспілкові лідери дошкільних, шкільних та позашкільних закладів Бердичева були запрошені на святкування 65-річчя народного аматорського колективу профспілок України «Освітянка» у м. Горохові, яким понад 35 років керує Володимир Онищук – людина з пісенною душею, знаний у Волинській області музикант, талановитий аранжувальник, блискучий концертмейстер і прекрасний педагог. Цього літа друзі з давньої історичної області, яку називають колискою різних культур, гостинно зустріли бердичівлян на навчальному семінарі, що проходив на базі ДОЗ «Супутник», у програмі якого – пізнавальні заняття і незабутній відпочинок.

ДОЗ «Супутник» – країна дитячого щастя та улюблене місце відпочинку освітян

Табір «Супутник», історія якого почалась у 1965-му році, розташувався на мальовничому березі заповідного озера Світязь. Справжній райський куточок – це веселкове розмаїття квітів, неймовірні композиції з шишок і моху та фотостенди про життя табору. У всьому відчувається турбота і творчість юних відпочивальників та їх друзів-наставників. «Супутник» – це гарні корпуси,

просторий актовий зал, велика їда­льня, майданчики для проведення дозвілля і спортивних вправ та розваг, а ще – чимало іншого, необхідного для повноцінного відпочинку. Господарі дитячого оздоровчого закладу: голова Волинського обкому профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський, голова Горохівського РК Профспілки працівників освіти Євгенія Карп’як, колишній директор ДОЗ «Супутник», наставник теперішнього колективу Людмила Кіліба, нинішній очільник закладу Андрій  Здіховський (у минулому – його вихователь) та інші працівники Волинського «Артеку» –щиро і тепло привітали нашу групу й подарували кожному символічну цукерку, побажавши райдужних та чарівних миттєвостей. Понад тисячу дітей оздоровилося у «Супутнику» цього літа протягом чотирьох змін, розповіли вони бердичівлянам.

Після короткої перерви на початку серпня у здравниці зустрілися кращі науковці та педагоги області з Камінь-Каширського, Луцького та Горохівського районів, згодом завітали й відпочивальники з інших куточків Волині. Оздоровчий заклад давно завоював прихильність дітей та дорослих і не припиняв своєї роботи навіть у найскладніші часи. У чому ж формула його популярності? Головна перевага табору – поєднання відпочинку, творчого розвитку та оздоровлення! У «Супутнику» все передбачено для літнього проведення часу  школярів, а це – не лише цілюща світязька вода, прогулянки на свіжому повітрі, напоєному ароматом хвої, а й цілий калейдоскоп різноманітних розваг і конкурсів, спортивних змагань та цікавих зустрічей і, звичайно, смачні страви домашньої кухні. Нещодавно тут проведено роботи з реконструкції та капітального ремонту різних споруд, з’явилися нові атракціони. У планах обкому профспілки працівників освіти і науки на чолі з Василем Грановським – подальша розбудова найголовнішої волинської здравниці.

Після ранкової зустрічі й теплих привітань бердичівлянам кортіло скоріше відправитися на диво природи – озеро Світязь в урочищі Гушово, щоб насолодитися чистотою свіжого повітря і дивовижною природою місцевості. Вулиця Студентська, мабуть, отримала свою назву через те, що поруч із дитячим табором знаходиться улюблена база відпочинку молоді. Світязь живиться підземними водами та артезіанськими джерелами. Ласкава і прозора гліцеринова вода озера, насичена йодом та сріблом, додає сил і зцілює… Бердичівляни відмітили: куди братися закордонному відпочинку, коли у нас в Україні є чудові санаторії на Вінниччині та Львівщині, наших співвітчизників приваблюють «Україна», що в селі Макові, – перлині Поділля, і лікувально-санаторний центр «Дениші» на Житомирщині. Шкода, що не всі змогли поїхати до ДОЗ «Супутник»: одні обрали мандрівку до далеких країв, інші завітали в села до батьків, а деякі канікулярний час провели в місті… Їм залишається тільки позаздрити тим, хто мав можливість подорожувати куточками Волині.

Під час кількаденного семінару у ДОЗ «Супутник» серпневий відпочинок освітян-профспілчан нашого міста був сповнений по-справжньому святкових подій та чудових вражень. Увечері шостого серпня у дружньому колі бердичівляни та волиняни згадували своє дитинство, літнє дозвілля в оздоровчих таборах, щасливі миті, які не забуваються… І звучали улюблені пісні, ритмічні речівки й оригінальні девізи, сміх та жарти. Наступного дня профспілчани з Горохівщини порадували своєю творчістю, подарувавши своєрідну концертну програму, розчуливши українськими піснями – ніжними і запальними, задушевними та героїчними, серед яких – і волинського поета та композитора Степана Кривенького: «Поліський краю дорогий, мені ти був колискою. Озер блакить і синь лісів, для мене став ти піснею…»

Рефлексія за підсумками виїзного семінару освітян

Семінар добігав кінця, а розставатися зовсім не хотілося… Відгуки, враження, підбиття підсумків… Традиційна частина «круглого столу» перетворилася на щире спілкування та обмін думками, і це навіювало роздуми й несподівані спогади. Вчитель музичного мистецтва Лобачівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів Горохівського району Волинської області Олександр Шепшелей розповів, що служив у Бердичеві на Червоній Горі. Протягом двох років чоловік був активним учасником художньої самодіяльності у військовій частині, виступав на сцені МПК ім. О.Шабельника та в селах Бердичівського району, приїжджав у ДОЗ «Сокіл» у селі Скраглівці, де був суддею на святі пісні і строю гри «Зірниця». Талановиті горохівчани, Оксана Волошина-Карвацька та Ярослав Гороть, заспівали дуетом пісню «Повій, вітре, на Вкраїну». Присутні дізналися, що Оксана має бердичівське коріння, її дідусь родом із села Великої П’ятигірки. Скрипалька Інна Яцюра подарувала чарівні, хвилюючі  мелодії. Цього дня учасники семінару привітали її з Днем народження пісенною присвятою. Голові  Бердичівського міськкому профспілки працівників освіти і науки Анжелі Цвєтковій вручили Подяку Горохівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки за багаторічне співробітництво, «значний вклад у розвиток та процвітання» двох профспілок освітян і зміцнення їх дій. Наші освітяни залишили господарям на згадку книжки бердичівських авторів та обереги – ляльки-мотанки, виготовлені майстринями з дитячих садків та шкіл. А на завершення лунали слова Гімнів двох міст – піднесені рядки, присвячені Горохову, написані Степаном Кривеньким: «Ми несем тобі спів, рідний мій Горохів, рідне місто моєї Волині…» і натхненна Величальна, створена композитором Олесем Колядою та поетесою  Світланою Столярчук про «уславлений в віках Бердичів»…

Час спливає швидко, повертаючись додому, бердичівляни згадували своїх гостинних друзів, однодумців освітян-профспілчан: керівника хору Володимира  Онищука, сопілкаря Ігоря Каська, танцюриста Миколу Маєвського, солістку Оксану Волошину-Карвацьку, обдарованого студента Богдана (сина Олександра Шепшелея) – і ділилися враженнями.

Андрій Марківський, директор ЗОШ № 11: «Поїздка на навчальний семінар запам’яталася насиченою програмою. «Супутник» – чи не єдиний діючий табір в Україні, який належить профспілці, і де оздоровлюються діти членів первинних організацій та самі педагоги».

Людмила Патій, директор ЗОШ № 6: «Голова Горохівського райкому Профспілки працівників освіти Євгенія Василівна Карп’як – така ж енергійна й непосидюча, як наша голова міської Профспілки Анжела Микитівна Цвєткова, недаремно їх називають сестрами».

Марина Панчук, заступник директора з навчально-виховної роботи СЗОШ № 1 ім. Т. Г. Шевченка: «Я довгий час працювала у дитячому таборі «Сокіл» у с. Скраглівці на Бердичівщині. У ДОЗ «Супутник» є традиції, спільні з нашим оздоровчим закладом: у «Соколі» відпочивали діти з Польщі та Болгарії, і табір на Волині також приймає гостей із різних регіонів нашої держави, навіть із-за кордону, даруючи відпочинок, що наповнює душу гармонією та доброю енергетикою».

Алла Кирилюк, голова профкому ЗОШ № 12: «Вражають гостинність, привітність і душевна теплота господарів дитячого закладу. Чудова атмосфера, приємне спілкування однодумців… Невипадково у табірній пісні є слова: «Тільки тут, тільки тут душа зігріта…»

Тетяна Недайборщ, член профкому СЗОШ № 17: «Під час засідання «круглого столу» обговорювалися важливі питання: соціально-економічного захисту освітян, охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників тощо».

Анжела Цвєткова, голова  Бердичівського міськкому профспілки працівників освіти і науки: «Учасники виїзного навчального семінару щиро вдячні за сприяння в організації пізнавальної подорожі на Волинь заступнику міського голови Валентині Адаменко та начальнику управління освіти і науки Світлані Басюк, за допомогу у вирішенні транспортного питання та культуру обслуговування – керівнику фірми «Мандри з нами» Андрію Савчуку і водію Олександру Качуру. Такі поїздки надихають на нові ідеї і творчий пошук».

Проводжаючи бердичівлян, Євгенія Карп’як зауважила: «Зараз сидіти склавши руки «немодно», потрібно щоденно вчитися, шукати, допомагати людям, дарувати їм краплинки щастя і добра та приносити радість, бо життя прожити – не  поле перейти».

Освітяни Бердичева чекають своїх профспілкових друзів на гостинах у нашому місті – «сузір’ї чотирьох культур», «спорту осяйної величності» і  «скарбниці віковічних муз».

 

За матеріалами Бердичівської міської організації Профспілки

 

Залишити відповідь