Днями на круглому столі Центром соціальних змін і поведінкової економіки за підтримки ЮНІСЕФ в Україні презентовано дослідження «Молодіжна політика». У заході взяли участь представники державних органів, профспілкових організацій, молодіжних фондів. Профспілкову сторону представили Ольга Чабанюк – заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України та Іванна Храпко – голова Молодіжної ради Федерації профспілок України.
Результати опитування показали, що більшість молодих людей прагнуть виїхати з України через низький рівень доходу, погіршення безпекової ситуації та втрату віри у майбутнє країни. Учасники обговорення акцентували на необхідності соціальних і поведінкових змін, щоб утримати молодь в Україні та допомогти їй реалізуватися саме у своїй державі.
Основні виклики, які були озвучені на круглому столі – це недостатня увага до молоді як основи людського капіталу, слабка залученість до управління й прийняття рішень та брак інформації про можливості самореалізації.
Дослідження вказує, що половина опитаних не можуть назвати конкретні напрями молодіжної політики, але виділяють національно-патріотичне виховання, розвиток волонтерства та працевлаштування.
Загалом учасниками заходу було підкреслено, що молодіжна політика повинна бути інтегрована у всі державні політики, адже молодь – це майбутнє країни, а Україна – держава, якій потрібна молодь. Підтримка молодих людей та їх активна участь у відновленні країни має бути стратегічним пріоритетом держави.
Напрацювання круглого столу будуть використані для розробки рекомендацій щодо необхідних змін.
За матеріалами – Центру соціальних змін і поведінкової економіки