Мільйони українців потребують допомоги: МОМ про два роки війни

За два роки, що минули з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, понад 14 мільйонів людей – майже третина населення країни – залишили свої домівки. Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції ООН (МОМ).

Через два роки після ескалації війни в Україні Міжнародна організація з міграції підтримала 6,5 мільйона людей в країні та в 11 сусідніх країнах, надаючи життєво важливу допомогу тим, хто найбільше потребував, рятуючи життя.

«Широкомасштабні руйнування, втрати життів і страждання продовжуються», – зазначила Генеральний директор Міжнародної організації з міграції Емі Поуп. «Незважаючи на все, МОМ залишалася постійною присутньою в Україні та сусідніх країнах, підтримуючи людей, які втікали від війни. Проте потреби величезні і ще багато треба зробити».

Понад 14,6 мільйонів людей – а це 40% загального населення України – потребують гуманітарної допомоги у 2024 році, тоді як 2,2 мільйони біженців потребують допомоги в сусідніх країнах.

Протягом двох років з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, понад 14 мільйонів людей – майже третина населення України – покинули свої домівки. Сім’ї розлучені, діти залишені бездомними, а громади зруйновані…

За інформацією МОН, приблизно 3,7 мільйони людей залишаються переміщеними особами в Україні, а майже 6,5 мільйонів є біженцями по всьому світу. Понад 4,5 мільйона повернулися додому на сьогоднішній день або з-за кордону, або з переміщення всередині країни.

Співпрацюючи з урядом, ООН та партнерами з громадянського суспільства як в Україні, так і в сусідніх країнах, МОМ у своїх діях надає пріоритет у захисті найбільш уразливих верств населення. МОМ підтримує зусилля з відновлення в Україні шляхом реконструкції житла, систем водопостачання та опалення та надання медичних послуг.

Донорська підтримка була безпрецедентною, і МОМ висловлює вдячність за цей неоціненний внесок. За перші два роки реагування було мобілізовано 957 мільйонів доларів США проти цільового фінансування в 1,5 мільярда доларів США. Однак, коли війна вступає в затяжну фазу, потреби продовжують зростати й випереджати наявні ресурси.

«Ми розраховуємо на посилення підтримки з боку донорів і місцевих партнерів для подолання викликів, які чекають нас у забезпеченні кращого життя для українців», – каже гендиректор Міжнародної організації з міграції Емі Поуп.

МОМ висловлює подяку уряду України та українському народу за їхню силу і стійкість, а також сусідам України, які приймають тих, хто шукає безпеки. Ми залишаємося повністю відданими праці задля полегшення людського страждання та допомозі у відновленні країни.

 

За матеріалами – Міжнародна організація з міграції ООН

 0
Сьогодні, 08:03

Коментарі закриті.