Академічна відпустка не звільняє від призову на військову службу під час мобілізації

Відповідно до ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

У випадку реалізації права на академічну відпустку або перерву в навчанні із збереженням окремих прав здобувача вищої освіти, відповідно до п.20 ст.62 Закону України «Про вищу освіту», такі особи можуть підлягати призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, якщо вони не мають інших підстав для надання відстрочки від призову.

У разі призову вони мають право на продовження академічної відпустки у зв’язку з мобілізацією.

Наголошуємо, що ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»,  поширюється лише на здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Відповідне роз’яснення керівникам закладів вищої освіти направило Міністерство освіти і науки України листом «Про надання академічної відпустки» № 1/15735-23 від 11.10. 2023.

Завантажити лист МОН list_mon_1_15735-23.pdf [208.37 Kb][15] Завантажити Переглянути документ онлайн

Коментарі закриті.