Головне – безпека навчального процесу для вчителів та дітей: Георгій Труханов для Інтернаціоналу освіти

«Зруйновані школи, бомбосховища, сирени повітряних тривог: українські діти починають черговий навчальний рік у час війни» – під такою назвою днями вийшла стаття на сайті Інтернаціоналу освіти.

У статті, зокрема, аналізується у яких умовах розпочався новий навчальний рік для українських школярів. Так, ЮНІСЕФ повідомляє, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року в Україні булло повністю зруйновано понад 1300 шкіл. Більшість українських учнів змушені продовжувати навчання онлайн, далеко від учителів і друзів. І у новому навчальному році учні та вчителі постійно стикаються з обстрілами, невизначеністю та побоюваннями.

«Школи ніколи не були законними цілями війни, але в Україні вони зазнають нападів знову і знову. Наші колеги та їхні учні продовжують працювати, незважаючи на злочини та насилля проти них, але ми не можемо недооцінювати руйнівні наслідки вторгнення. Освітянські профспілки в усьому світі підтримують Україну і продовжуватимуть підтримувати українських вчителів у їх зусиллях відстоювати незалежність», – наголосив Девід Едвардс, Генеральний секретар Інтернаціоналу освіти.

Також у статті зазначається, що система освіти України серйозно постраждала від повномасштабного вторгнення. Понад 1300 шкіл були повністю зруйновані з лютого 2022 року, а ще більше – отримали серйозні пошкодження.

Дві третини українських учнів змушені частково або повністю навчатися онлайн, адже їхні школи зруйновані або відсутні бомбосховища, здатні захистити їх у разі обстрілу

Коментуючи ситуацію в українській освіті станом на початок нового навчального року Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов підкреслив, що у час війни питання безпечних умов праці та навчання вчителів і дітей є першочерговим для всіх нас, для всієї країни.

Очільник Профспілки також акцентував увагу на питанні дефіциту вчителів: «У зв’язку з повномасштабною війною в Україні значна кількість вчителів досі перебуває за кордоном, а також є вчителі, які не можуть провадити навчальний процес із різних причин – зруйновані будинки, брак гаджетів, відсутність мотивації. Зараз критичним є також питання повернення вчителів з-за кордону і взагалі повернення вчителів у професію» – зазначив Георгій Труханов.

Профспілка виступає за суттєве підвищення зарплат вчителям України, щоб утримати їх у професії та мотивувати повернутися в країну. Говорячи про діяльність Профспілки в цьому напрямі, Георгій Труханов прокоментував «Сьогодні, як ніколи, вагомою мотивацією для вчителів є матеріальна підтримка. Наразі триває бюджетний процес і наша Профспілка у своїх пропозиціях до проекту Державного бюджету України на 2024 рік наполягає на підвищенні посадових окладів, а також забезпеченні існуючих гарантій у законодавстві, збереженні безпечних та гідних умов праці, незважаючи на надзвичайно складну ситуацію в країні».

Голова Профспілки Георгій Труханов, акцентував, що попри все – безпека навчального процесу, мотивовані вчителі та якісна освіта наших дітей були і залишаються нашим пріоритетом. 

Як уже повідомлялося, у травні 2023 року делегація Інтернаціоналу освіти відвідала Україну, щоб та зустрітися з колегами з Профспілки працівників освіти і науки України (організації-члена Інтернаціоналу освіти) та підтримати українських освітян. Делегація мала зустрічі з Міністром освіти і науки Українимером Києва, а також представниками Федерації профспілок України, ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, відвідала школи столиці та Київщини.

 За матеріалами сайту Інтернаціоналу освіти

Коментарі закриті.