Місія профспілок – бути з людьми в цей складний час!

22 грудня 2022 року у Києві у Будинку профспілок відбулося засідання Ради Федерації профспілок України, на якому підбито підсумки піврічного періоду роботи ФПУ та визначені пріоритети її подальшої діяльності.

Відкриваючи засідання Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив: «Насамперед ми всі звертаємо свої погляди і сподівання на те, що робиться сьогодні на фронті нашими ЗСУ та всіма, хто сьогодні на передовій, і ризикуючи своїм здоров’ям і життям намагається уберегти усіх нас від рашиської навали. Також героїчно на своїх робочих місцях тримають фронт економічний наші колеги спілчани, не зважаючи на бомбардування, обстріли, працюють на робочих місцях, випускають продукцію, виробляють енергію і все те, що сьогодні вкрай необхідно для життєзабезпечення».

У вступному слові Голова ФПУ поінформував щодо напрямів, над якими працювала ФПУ і наголосив, що членські організації усіх рівнів профактив сконцентрувалися на тому, щоб гідно представляти та захищати інтереси працівників – членів профспілок.

Профспілки України в тяжких умовах воєнного стану працюють і мають місію – бути з людьми в цей складний час. Пріоритетне завдання – підтримка Збройних сил України, сил територіальної оборони й усіх, хто боронить нашу країну.

«Ми надавали їм фінансову і гуманітарну допомогу. Це наш і громадський обов’язок, і вклад у перемогу. Всього за період, як почалася активна фаза бойових дій, обсяги наданої нами допомоги вимірюються сотнями мільйонів грн. У ФПУ працює штаб Гумдопомоги, який мобілізує необхідні ресурси як всередині країни, так і допомогу наших партнерів із закордону. Ці гроші ми виділяємо для тих громадян, членських організацій ФПУ, які найбільш постраждали від війни на територіях, де йдуть активні бойові дії. Також ми допомагаємо нашим співвітчизникам – ВПО. Сума наданої нами допомоги на сьогоднішній день вже оцінюється у 120 млн грн. Цю роботу ми будемо продовжувати», – сказав Голова ФПУ.

Основним для ФПУ, як і у мирний час, лишається захист прав та інтересів членів профспілок на національному рівні. І наразі йде праця з Урядом і Парламентом над підготовкою нормативно-правових актів, які стосуються соціальних проблем.

На жаль, не припиняється наступ на права профспілок та трудівників, лібералізація трудового законодавства, чому ФПУ чинить спротив, щоб не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій для людини праці.

Основне питання порядку денного, яке розглянула Рада: «Про зміцнення потенціалу і посилення діяльності ФПУ, всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань в умовах воєнного стану». Доповідав з цього питання заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий.

Він наголосив на тому, що одним з пріоритетних завдань нашої діяльності є зміцнення потенціалу ФПУ, тому метою розгляду цього питання на засіданні Ради ФПУ є визначення, як в умовах війни посилити організаційні спроможності, віднайти нові можливості для допомоги членам профспілок і профспілковим організаціям, а також зміцнити обороноздатність країни проти рф та разом із соціальними партнерами взяти участь у її післявоєнній відбудові.

Основна цінність для профспілок – людина праці, тому в умовах воєнного стану ФПУ не тільки продовжує виконувати свої статутні завдання, а й розширила спектр своїх обов’язків.

З перших днів військової агресії багато спілчан було призвано до лав Збройних Сил України та підрозділів територіальної оборони. Профспілкові організації усіх рівнів надають допомогу як ЗСУ так і силам оборони, підтримують членів профспілок та профспілкові організації, які найбільш постраждалим від війни, а також ВПО, яких ми розміщуємо у профспілкових закладах та санаторіях.

Після завершення бойових дій виникне потреба у робочій силі, фахівцях і спеціалістах, висококваліфікованих кадрах, а також в їх перепідготовці згідно з вимогами часу. У цьому неабияку роль мають відіграти профспілки, зокрема, у наданні профспілкового захисту, якого потребуватимуть учасники бойових дій і працівники, які через війну втратять робочі місця або будуть працювати на умовах, що порушують їхні права.

Після представлення доповіді та її обговорення Рада ухвалила з цього питання Постанову, в якій визначено пріоритетні напрями діяльності профспілкових організацій усіх рівнів у нинішній період та рекомендації, яким чином їм організовувати і проводити свою роботу.

Рада також обговорила і затвердила Бюджет ФПУ на 2023 рік. Про виклики і завдання ФПУ, її членських організацій щодо забезпечення трудових і соціально-економічних прав, працівників в умовах воєнного стану в Україні виступив заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

Члени Ради ФПУ обговорили інформацію Департаменту корпоративних прав та майна ФПУ про порушення майнових прав профспілок та схвалили текст Заяви Ради Федерації профспілок України до вищих органів влади у зв’язку з продовженням наступу на майнові права профспілок.

 За матеріалами – ФПУ 

Коментарі закриті.