Зупинити порушення конституційних прав педагогів – дискримінацію за віковою ознакою

За ініціативою Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на сайті Верховної Ради України 14 січня 2021 року зареєстровано електронну петицію наступного змісту:

«Зупинити порушення конституційних прав педагогічних працівників – дискримінації за віковою ознакою. Скасувати норми: абзац 3 частини 2 статті 22 та підпункти 1, 2 пункту 3 розділу Х Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо укладення строкових трудових договорів з педагогічними працівниками (у т. ч. керівниками закладів освіти), які досягли пенсійного віку, як такі, що порушують їхнє право на працю, не відповідають приписам статей 24 і 43 Конституції України».

Під час опрацювання законопроекту «Про повну загальну середню освіту» ЦК Профспілки працівників освіти і науки України категорично заперечував проти прийняття вказаної норми, як такої що суперечить Конституції України та є дискримінаційною по відношенню до цієї категорії працівників.

Після набрання чинності Закону «Про повну загальну середню освіту» за ініціативою Профспілки та за підтримки народних депутатів у Верховній Раді України зареєстровано декілька законопроектів про скасування зазначених положень Закону.

Вказане питання неодноразово розглядалося на засіданнях президії ЦК Профспілки та спрямувалося звернення до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Л.Л. Денісової стосовно конституційного подання нею до Конституційного Суду України щодо скасування дискримінаційних норм Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-ІХ.

Але й до цього часу питання залишається не вирішеним та потребує вжиття додаткових заходів та залучення інших державних органів для відновленні соціальної справедливості по відношенню до педагогічних працівників пенсійного віку.

 

Коментарі закриті.