Підготовка учителів перших класів Ружинського району до роботи за стандартами Нової української школи

Нова українська школа передбачає, що впродовж отримання повної загальної середньої освіти учень має оволодіти десятьма ключовими компетентностями. Серед них є такі, які вже формує сучасна школа – це володіння державною та іноземною мовою, математична грамотність, компетентності у природничих науках і технологіях. Але є такі, що зараз взагалі не формуються під час навчання, наприклад, уміння навчатися впродовж життя, соціальна і громадянська компетентність, інноваційність.

Ми хочемо, щоб наші випускники володіли такими компетентностями, щоб вони були цілісними та розвиненими особистостями, які мають інноваційне мислення та є патріотами своєї держави.

Досягти таких результатів можна лише завдяки перенавчанню вчителя, озброєння його новітніми технологіями навчання.

Перенавчання вчителя ми починаємо з початкової ланки. Вже з 1 вересня 2018 року в районі навчатимуть першокласників за новими методиками  28  вчителів початкової ланки. Саме їх будемо навчати впродовж лютого-червня на очно-дистанційній формі навчання. Перед тим, як почати очну підготовку, районний методичний кабінет провів організаційні заходи щодо належного проведення перепідготовки.  На базі Житомирського ОІППО підготовлено тренера для очного навчання педагогів. Ним сьогодні є Мартинюк С. А. – вчитель початкових класів Зарічанської ЗОШ І-ІІ ст.

Підготовлено  приміщення для навчання – ним є кабінет інформаційних технологій Ружинської гімназії.  Профспілкова організація працівників освіти забезпечила   вчителів, що навчатимуться, необхідними матеріалами для успішного навчання, а це канцелярське приладдя, кольоровий папір, інші необхідні речі.

Перед тим, як почати очну підготовку, вчителі  проходитимуть дистанційний курс на інтерактивній платформі EdEra. Курс відкрито з 1 лютого. Очна складова курсів відбуватиметься згідно плану-графіку, затвердженого обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти у 3 сесії (лютий, березень, червень). Графік затверджено наказом відділу освіти Ружинської РДА.     Паралельно з навчанням вчителів початкової ланки навчання будуть проходити вчителі іноземної мови, які викладатимуть в 1 класах. Курси підвищення кваліфікації вчителі іноземної мови проходитимуть за програмами Британської Ради (англійська мова), Гете-Інституту (німецька мова). Отже, побажаємо  всім, хто перенавчатиметься в цьому році, успішного осмислення ідей Нової української школи.

За матеріалами відділу освіти Ружинської РДА та районної організації Профспілки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *