Право працівника закладу освіти супроводжувати дитину з інвалідністю у санаторно-курортний заклад

Питання: Жінка працює в закладі освіти, має дитину – інваліда, на яку отримала путівку у реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу. Які нормативно-правові документи надають їй право супроводжувати дитину у санаторно-курортний заклад та здійснювати її догляд?

 Консультує юрист ЦК Профспілки 

Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» гарантовано особам з інвалідністю в Україні рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.

Відповідно до статті 37 цього Закону види необхідної матеріальної, соціально-побутової і медичної допомоги особам з інвалідністю визначаються органами медико-соціальної експертизи в індивідуальній програмі реабілітації.

Діти з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. Порядок та умови забезпечення таких осіб лікарськими, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, санаторно-курортними путівками, автомобілями, а також переліки технічних та інших засобів реабілітації і виробів медичного призначення визначає Кабінет Міністрів України (ч.ч. 6, 9 статті 38 Закону).

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110  затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для забезпечення деяких категорій осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками.

Цей Порядок визначає механізм використання бюджетних коштів для забезпечення санаторно-курортними путівками осіб з інвалідністю загального захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства, у тому числі осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку.

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 13.11.2001 № 455 затверджено Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

Пунктом 3.12. Інструкції визначено, що листок непрацездатності видається одному із працюючих батьків (опікуну або піклувальнику), який виховує дитину-інваліда до 18 років, лікуючим лікарем до від’їзду в санаторно-курортний заклад на весь термін лікування дитини в санаторно-курортному закладі з урахуванням часу на проїзд в обох напрямках за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування у санаторно-курортному закладі.

Закриття листка непрацездатності проводиться лікуючим лікарем на підставі медичного висновку санаторно-курортного закладу про проведений курс лікування дитини-інваліда з урахуванням терміну фактичного перебування в закладі.

Таким чином, один із працюючих батьків (опікун або піклувальник) який виховує дитину-інваліда до 18 років, має право на отримання листка непрацездатності на весь термін лікування дитини в санаторно-курортному закладі за профілем лікування за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування дитини-інваліда у санаторно-курортному закладі.

За матеріалами ЦК Профспілки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *