21 листопада – День святого Михайла

Що можна і що не можна робити в цей день

Наголошується, що деякі православні віруючі люди напередодні дня архистратига Михаїла тримають піст. У сам день обов’язково йдуть до церкви і моляться, ставлять свічку. Якщо у віруючого немає часу з поважних причин відвідати храм, то потрібно прочитати молитву і подякувати архистратига за благополуччя.

А найголовніше — це зробити якусь добру справу у цей день. І ні в якому разі не можна відмовляти тим, хто потребує допомоги. А ще краще — це запропонувати свою допомогу самому. Подумайте, хто у вас на даний момент потребує. Кому потрібно допомогти і словом, і ділом? І бажано згадувати про таких людей не тільки в особливі дні, але і постійно про них пам’ятати.

Існують в народі і забобонні заборони у цей день. Наприклад, вважається, що не можна в цей день важко працювати з сокирою, ножем та іншими гострими предметами. За повір’ям, такі дії можуть образити Михайла.

А ще є прикмета, що 21 листопада до людей повертаються їх хороші і погані вчинки. Той, хто весь рік грішив може потрапити в якусь біду чи прикру ситуацію. А той, хто вів праведне життя отримає винагороду.

А ще 21 числа не можна займатися якоюсь важкою роботою. Віруючі люди намагаються дотримуватися церковні правила, щоб не розгнівати Михайла. Важку роботу можна здійснити тільки в тому випадку, якщо вона допоможе потребує і піде йому на благо.

Бажано в цей день зайнятися якимись благодійними справами, а ще попросити вибачення у того, у кого давно хотів попросити і обов’язково потрібно помиритися з близькими, якщо ви були у сварці. Взагалі в цей день не можна сваритися, не лихословити, не допускати погані думки, сумувати.

Також вважається, що архістратиг Михаїл має владу покарати людину, якщо він 21 листопада буде затівати якісь справи в корисливих цілях.

Інформаційний відділ обласного комітету Профспілки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.